Chei-cascade-pesteri din muntii Apuseni 03-06 octombrie 2019

 Chei-cascade-pesteri din muntii Apuseni Perioada: 03-06 octombrie 2019  ZIUA I Bucuresti – Sibiu – Cluj – Huedin Se viziteaza: Cheile Rametului, Cheile Turzii, Cascada Valu Miresei ZIUA II  Huedin – Beius Se viziteaza:Defileul Crisului Repede, Pestera cu cristale, Pestera Meziad  ZIUA III Beius – Campeni – Brad – Deva Se viziteaza: Pestera Ursilor, Groapa Ruginoasa, Ghetarul […]

Read More...

Parcul national Cheile Nerei 04-06 octombrie 2019

Parcul national Cheile Nerei Perioada:04-06 octombrie 2019 Ziua I Bucuresti – Rm.Valcea – Tg. Jiu – Ponoarele – Baile Herculane Se viziteaza: Creatiile Brancusi, Podul lui Dumnezeu Ziua II Baile Herculane – Bozovici – Oravita – Baile Herculane Se viziteaza: Parcul National Cheile Nerei, Lacul Ochiul Beiului, Cascada Beusnita – drumetie 8 ore dus – intors; Cascada Bigar […]

Read More...

Frumoasele noastre sate romanesti 10-13 octombrie 2019

Cele mai frumoase sate romanesti 11-14 octombrie 2018

Frumoasele noastre sate romanesti Perioada: 10-13 octombrie 2019 Ziua I Bucuresti – Targoviste – Rucar – Sirnea – Bran – Viscri – Biertan – Sibiel Se viziteaza: Sirnea, Viscri, Biertan, Sibiel Ziua II Sibiel –Lacram – Rimetea – Tg Lapus – Breb –  Botiza – Poienile Izei Se viziteaza: Rimetea,Breb, Poienile Izei Ziua III Poienile Izei […]

Read More...

Excursie la Lacul Colibita si Taul Zanelor 18-20 octombrie 2019

Excursie la Lacul Colibita si Taul Zanelor 05-07 octombrie 2018 1

Excursie la Lacul Colibita si Taul Zanelor Perioada:  18-20 octombrie 2019 ZIUA I Bucuresti – Brasov – Tg Mures – Bistrita – Colibita Se viziteaza: Cetatea Tg Mures, Centrul istoric Bistrita ZIUA II Colibita Croaziera pe Lacul Colibita, Drumetie  la Taul Zanelor( drumetie dificultate mica 6 ore) ZIUA III Colibita – Bistrita – Reghin – […]

Read More...

Excursie Slanic Moldova 18-20 octombrie 2019

Excursie Slanic Moldova Perioada:18-20 octombrie 2019  Ziua I Bucuresti – Brasov – Tg.Secuiesc – Oituz – Slanic Moldova Se viziteaza: Castelul Mikes(Zabala), Muzeul Breslelor, Tur pietonal Tg Secuiesc, Mausoleul Oituz Ziua II Slanic Moldova Se viziteaza: Drumetie Circuitul 300 de Trepte, Aleea Izvoarelor, Parcul Central Ziua III Slanic Moldova – Targu Ocna-Onesti-Adjud-Focsani-Bucuresti. Se viziteaza: Salina […]

Read More...

Pe urmele lui Mihai Eminescu si Nicolae Iorga 25-27 octombrie 2019

Pe urmele lui Mihai Eminescu si Nicolae Iorga Perioada: 25-27 octombrie 2019 Ziua I Bucuresti – Bacau – Roman – Tg Frumos – Botosani Se viziteaza: Casa memoriala Nicolae Iorga,Tur pietonal Botosani Primire traditionala si cina Ziua II Mic dejun Botosani – Ipotesti – Vorona – Botosani Se viziteaza: Memorialul Mihai Eminescu, Manastirea Vorona, Stejarul […]

Read More...